Postet nga: Taksa 100 %

Nisma, PDK e AAK përplasen se kush e vendosi takën

Në debatin e sotëm në DebatPernime, pas deklaratave të Nisma-s e PDK-së, Kandidatja për deputete nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi, ka thënë se tashmë ...

Deputeti i AAK-së thumbon Edi Ramen

Deputeti dhe nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se të gjitha partitë po deklarohen pro taksës.

Efektet e taksës, mallrat e Serbisë pakësohen dukshëm në tregun e Kosovës

Janë bërë gati tetë muaj kur Qeveria e Kosovës ka vendosur taksën 100 për qind për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Që ...

Taksa ‘zhdukë’ importin e grurit nga Serbia, por jo varësinë nga importi

Vendosja e takës 100 përqind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës nga ana e Qeverisë së Kosovës vitin e kaluar, ka bërë që të ...

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Në komunat veriore të Kosovës nuk ka pasur furnizim me produkte serbe përmes rrugëve alternative, thonë zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, duke mohuar deklaratat e presidentit ...

Shala: Për herë të parë Kosova ka dëshmuar që është shtet me vendosjen e taksës ndaj Serbisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka qenë pjesëmarrës në debatin "Talk the Talk" me temën "Efekti i Taksës 100 për qind në ekonominë e ...

Vuçiq: Kundërmasat ndaj Kosovës do të dihen pas Vidovdanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur sot rreth vendosjes së kundërmasave ndaj taksave të Kosovës.

Në KS të OKB-së, vendet mike i kërkojnë Kosovës ta heqë taksën

Në sesionin e radhës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, vendet mike i kanë kërkuar Kosovës ta heqë taksën 100 për ...