Postet nga: qeveria kurti

Si e shpjegon tani Pacolli, deklaratën e tij për sulm terrorist ndaj tij

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në Kallxo Pernime ka treguar për diskutimet e gjata në kohën kur po pritej të votohej qeveria e Avdullah Hotit dhe ai ishte ...

Donika Gërvalla: Isa Mustafa e instaloi Agim Veliun që ta eksplodojë Qeverinë Kurti

Ish-anëtarja e LDK-së tani kandidate për deputetë nga Lista e Vjosa Osmanit me Lëvizjen Vetëvendosje, Donika Gërvalla, tha se Isa Mustafa e ka instaluar që...

LVV i përgjigjet deklaratave të Arben Gashit për ndërprerjen e furnizimit me armë nga ShBA

Mbrëmë, në emisionin Kallxo Përnime, ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK dhe anëtari i kësaj partie, Arben Gashi, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ...

Arben Gashi: Në kohën e Albin Kurtit, ShBA nërpreu furnizimin me armatime për Kosovën

Arben Gashi nga LDK në emisionin "Kallxo Pernime" ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur për disa ditë rresht në Kosovë derisa në krye të Qeverisë ishte Albin Kurti.

Gashi tregon pse e rrëzuan Qeverinë e Albin Kurtit

Arben Gashi nga LDK në intervistën për "Kallxo Pernime" ka treguar se pse LDK kishte marrë vendim ta rrëzojë Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti.

Studimi i bërë për Parlamentin Evropian: Dezinformatat rrëzuan qeverinë e Albin Kurtit

Një studim mbi rolin e lajmeve të rreme në Ballkanin Perëndimor, i prezantuar në Parlamentin Evropian (PE) thotë se fenomeni i dezinformimit në Kosovë ka pasur implikime të drejtpë...

Uran Ismaili e quan ekstremiste qeverisjen e Vetëvendosjes dhe LDK-së

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, tha se Vetëvendosja dhe Lidhja Demokratike kanë qeverisur me ekstremizëm, mashtrime e inate.

Bordi i emëruar nga qeveria Kurti e quan të “paarsyetuar” vendimin për shkarkim nga qeveria Hoti

Ditë më parë, nën arsyetimin se nuk e dëgjuan rekomandimin e Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit për anulimin e konkurseve për zgjedhjen e pozitave të larta, ...