Postet nga: Suspendimi

Avokati i Popullit për rastin e policëve të Gjakovës: Shkelje prej më të rëndave të të drejtave të njeriut

Prokuroria e Gjilanit në një prononcim për KALLXO.com ka bërë të ditur se është duke e hetuar rastin e komandantit të stacionit policor në Gjakovë dhe 5 zyrtarë...

Kthehen në punë komandanti i Policisë në Gjakovë dhe 5 vartësit e tij

Policia e Kosovës me rekomandimin e Inspektoratit të Policisë së Kosovës e ka ndërprerë suspendimin e përkohshëm për zyrtarët policorë të Gjakovës ...

Lutfi Haziri suspendon zyrtarin që u arrestua nën dyshimin për falsifikim dokumentesh

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka suspenduar nga puna zyrtarin e tatimit në pronë (B.K.), i cili është arrestuar sot nga Policia e Kosovës në...

Keshtu dukej i arrestuari për të cilin u suspendua komandanti Kristë Gjoka dhe 5 policët

“Nuk po muj me nejt në këmbë”. Kështu kishte deklaruar i dyshuari Muhamer Raifi kur ishte sjellë para Gjykatës së Gjakovës në seancën për ...

Hetimet e IPK: Suspendohet major Kristë Gjoka dhe 5 policë

Gjashtë zyrtarë policorë janë suspenduar në rajonin e Gjakovës me rekomandim të Inspektoratit Policor.

Suspendohet polici nga Durrësi pas komunikimit ‘joetik’ me pushuesin nga Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shqipërisë ka suspenduar një polic të Durrësit për, siç është thënë, komunikim joetik me një pushues nga Kosova.

Suspendohet kirurgu i Spitalit të Prizrenit

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se kirurgu prizrenas është suspenduar nga menaxhmenti i Spitalit të Prizrenit, kjo pasi që i njëjti është parë duke e ...

Suspendohen shefi i Njësisë për Reagim të Shpejtë dhe një polic i kësaj Njësie

Dy zyrtarë të Policisë së Kosovës janë suspenduar sot për shkak të “tejkalimit të autorizimeve”.