Postet nga: burgu i Gjilanit

Gardiani dyshohet se futi kokainë brenda burgut të Gjilanit, suspendohet nga SHKK

Një zyrtar korrektues është suspenduar nga detyra e tij sot pasdite,  nën dyshimet se ka futur brenda burgut të Gjilanit drogë të llojit kokainë.

Danimarka: Marrëveshja me Kosovën për burgjet është në fuqi

Ministria e Drejtësisë së Danimarkës ka konfirmuar se marrëveshja me Kosovën për burgjet është ende në fuqi.

Qeveria: Nuk kemi njoftim zyrtar për pezullimin e marrëveshjes me Danimarkën për burgun Gjilanit

Ministria e Drejtësisë në një përgjigje të shkurtë për KALXLO.com ka se nuk ka asnjë njoftim zyrtar për pezullim të marrëveshjes mes qeverisë së ...

Dosja e vdekjes së 70-vjeçarit në Burgun e Gjilanit dhe plani për mbylljen e shkollës në Graçanicë

Sonte në "Kallxo Përnime" po të transmetohet hulumtimi rreth vdekjes së një 70-vjeçari në Burgun e Gjilanit.

Dy kontrata për punime në dy burgje nuk kanë përfunduar që nga viti i kaluar

Dy kontrata të lidhura mes kompanive dhe Ministrisë së Drejtësisë në vlerë të 103 mijë e 354 euro për punime në Burgun e Dubravës dhe Qendrën e Paraburgimit ...

Selimi i reagon Haxhiut: Marrëveshjen për të burgosurit danezë është nënshkruar gjatë qeverisë Kurti 2

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë raportimit në Komisionin Parlamentar për Integrime Evropiane ka deklaruar se marrëveshjen e Kosovës me Danimarkën për sjelljen e 300 ...

Haxhiu: Marrëveshjen për të burgosurit danezë e kam trashëguar nga qeveria e kaluar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë raportimit në Komisionin Parlamentar për Integrime Evropiane ka përmendur marrëveshjen e Kosovës me Danimarkën për sjelljen e 300 ...

Qeveria do t’i kërkojë autorizim presidentes për dhënien në shfrytëzim të Burgut të Gjilanit

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për t’i kërkuar presidentes Vjosa Osmani- Sadriu autorizimin për Ministrinë e Drejtësisë, për nënshkrim të traktatit ...