Postet nga: Suspendimi

Suspendohet kirurgu i Spitalit të Prizrenit

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se kirurgu prizrenas është suspenduar nga menaxhmenti i Spitalit të Prizrenit, kjo pasi që i njëjti është parë duke e ...

Suspendohen shefi i Njësisë për Reagim të Shpejtë dhe një polic i kësaj Njësie

Dy zyrtarë të Policisë së Kosovës janë suspenduar sot për shkak të “tejkalimit të autorizimeve”.

Mytaher Haskuka suspendon zyrtarin e Komunës së Prizrenit

Komuna e Prizrenit ka suspenduar nga puna udhëheqësin e skemës së Ndihmës Sociale në Qendrën për Punë Sociale.

Komuna e Prizrenit suspendon 4 inspektorë nga sektori i ndërtimit

Komuna e Prizrenit sot ka njoftuar për suspendimin e katër inspektorëve në sektorin e ndërtimit.

QKUK për një muaj 200 keqpërdorime të kartelave për hyrje-dalje

Gjatë muajit korrik në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë identifikuar rreth 200 raste të keqpërdorimit të kartelave të hyrje-daljeve.

Agim Bahtiri suspendon zyrtarin e arrestuar

Në një takim me stafin i pari i Mitrovicës ka njoftuar se ka suspenduar nga puna një zyrtarë të ofiqarisë i cili u arrestuar para një dite nga policia ...

IPK kërkon suspendimin e dy policve të Mitrovicës së Veriut

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar policisë që të suspendojë dy zyrtarë policorë në lidhje me një rast për keqpërdorim të detyrës zyrtare që ...

Suspendohen policët që shqelmonin qytetarin e prangosur

Inspektorati Policor i Kosovës njofton se e ka trajtuar rastin e një video-incizimi, në të cilin shihen pjesëtarët e Policisë duke e rrahur një qytetar të prangosur.