Postet nga: Suspendimi

Suspendohet njëri nga policët pas incidentit në veri

Inspektorati Policor i Kosovës në një komunikatë njoftoi se suspendoi njërin nga policët që u përfshi në një përleshje me një koleg të tij.

Lutfi Haziri Pezullon nga Puna Dy Drejtorë të Komunës

Drejtori i Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe Drejtori i Prokurimit Salih Kqiku, janë pezulluar nga puna me vendim të Kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit.

Suspendohet nga Puna Mjeku që Refuzoi ta Operojë 19-Vjeçarin

Komisioni Disiplinor i ShSKUK-së ka larguar përkohësisht nga puna doktorin Enver Fekaj, i akuzuar për trajtim jodinjitoz ndaj një pacienti.

Suspendohet Prokurori Ali Rexha

Ali Rexha, prokurori i Prokurorisë Speciale është suspenduar.

Suspendohet Polici i Përfshirë në Incidentin me Agron Mustafën

Inspektorati Policor i Kosovës, respektivisht hetuesit e IPK-së, kanë vazhduar gjatë ditës së sotme me ndërmarrjen e veprimeve hetimore drejt ndriçimit të incidentit të djeshëm ...

Suspendohet Zyrtari Policor i Dyshuar për Vjedhje

Zyrtari policor me inicialet F. Z, është suspenduar nga pozita e tij nën dyshimin se ka kryer veprën penale të vjedhjes.

Murat Meha Afër Suspendimit nga Detyra

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferat Shala i ka thënë KALLXO.com se sapo të marrë informacion zyrtar nga Prokuroria për aktakuzën ndaj Murat Mehë...

Vjedhja në Shtëpinë e Kryeprokurorit, Suspendohen Dy Zyrtarë Policorë

Ndaj dy zyrtarëve policorë është caktuar masa e suspendimit prej 48 orësh.