Postet nga: superliga e kosoves ne futboll

Arbëria fiton me lehtësi ndaj Besës

Arbëria ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës së Pejës, me rezultat 0-3, në kuadër të xhiros së 21-të në Superligën e Kosovës ...

Drenica mposht Feronikelin në Drenas

Drenica ka triumfuar si mysafire ndaj Feronikelit me rezultat 1-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligë.

Prishtina po e mposht Dritën (FOTO)

Prishtina e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0, ndaj Dritës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligë.

Nuhiu nga karantina: Kampionati duhet të rinisë, nuk do të ishte reale të ndërpritej

Të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë janë pezulluar prej 13 marsit si masë për parandalimin e coronavirusit.

Gjilani fiton me lehtësi ndaj Llapit dhe rrëmben kreun e tabelës (FOTO)

Gjilani ka fituar me lehtësi ndaj Llapit, me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 11 në Superligën e Kosovës.

Publikohet orari i plotë i xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar orarin për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës.

Ballkani i Ismet Munishit i pandalshëm, e mposht Ferizajn në shtëpi të vet (Foto)

Ballkani ka triumfuar ndaj Ferizajit, me rezultat 2-1, si mysafir, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Superligën e Kosovës.

Publikohet orari i xhiros së nëntë në Superligë

Xhiroja e tetë në Superligën e Kosovës, zhvillohet në mesjavë, më saktësisht të mërkurën dhe të enjten.