Postet nga: Ardian Nuhiu

Ardian Nuhiu trajneri i vitit në Kosovë

Ardian Nuhiu i Dritës është shpallur trajneri më i mirë i vitit , nga Federata e Futbollit e Kosovës në , në gala mbrëmjen “Laureatëve të vitit 2020”.

Nuhiu: Prishtina pati raste më të mira, portieri na mbajti në lojë

Drita ka barazuar me rezultat 1-1, ndaj Prishtinës në kryeqytet.

Ardian Nuhiu flet pas fitores ndaj Drenicës

Drita ka triumfuar me rezultat 0-3, ndaj Drenicës në kuadër të xhiros së 17-të në Superligën e Kosovës.

Ardian Nuhiu: Drita tregoi shpirtin e kampionit

Drita ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Ballkanit me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës.

Ardian Nuhiu: E merituam fitoren ndaj Gjilanit

Drita ka shënuar fitore sensacionale ndaj Gjilanit me rezultat 2-3, në fundin e ndeshjes, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Superligën e Kosovës.

Ardian Nuhiu: Feronikeli kishte ardhur për t’u mbrojtur

Drita i ka ndarë pikët me Feronikelin, duke barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 14-të në Superligë.

Ardian Nuhiu flet pas fitores ndaj Trepçës ’89

Drita ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Trepçës ’89, me rezultat 0-1, në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë.

Nuhiu pas fitores ndaj Llapit: Kjo fitore më plotëson mua si trajner dhe më jep besim për ndeshjet e radhës

Drita ka shënuar fitore të vështirë ndaj Llapit me rezutlat 1-2, në Podujeve, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Superligë.