Postet nga: superliga e kosoves ne futboll

Dy takime hapin xhiron e 15-të në Superligën e Kosovës në futboll

Sot zhvillohen dy takime në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Trajneri i ri i FC Prishtinës i ashpër me lojtarët e tij, nuk i pëlqen mentaliteti

Trajneri i ri i Prishtinës, Abdulah Ibrakovic është shprehur i pakënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij në ndeshjen e parë në drejtimin e klubit kryeqytetas.

Dallku: Jemi të kënaqur me lojën por mund ta fitonim ndeshjen

Prishtina dhe Dukagjini u ndan baras në kryeqytet, në ndeshjen hapëse të xhiros së 14-të në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll edhe pse të ...

Prishtina ndahet baras me Dukagjinin

Takimi që hapi xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Dukagjinit ka përfunduar me rezultat 0:0.

Rikthehet Superliga, Prishtina pret Dukagjinin

Sot rikthehet Superliga e Kosovës në Futboll pas një pushimi dy javor.

Pas rezultateve të sotme, ky është lideri i ri në futbollin kosovar

Kanë përfunduar dy takimet e xhiros së dhjetë në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll ku nuk pati ndonjë rezultat befasues.

FFK zgjedh futbollistin e javës në superligën e Kosovës

Armend Thaqi , lojtari i FC Ballkanit është shpallur si ‘’ylli i javës’’ në kuadër të xhiros së tetë në BKT Superligën e Kosovës në Futboll.

Prishtina shënon fitore dramatike ndaj Trepçës ’89

Prishtina ka shënuar fitore dramatike me rezultat 1-2, ndaj Trepçës ’89, në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.