Postet nga: FC Llapi

Batatina: E dominuan Prishtinën, nëse luajmë kështu nuk do të na mungojnë rezultatet

Llapi ka vazhduar me paraqitje të dobëta duke u mposhtur në shtëpi të vet nga Prishtina me rezultat 0-2, në kuadër të xhiros së 14-të në Superligë...

Batatina paralajmëron: Katër lojtarë të Llapit do të luajnë në futbollin europian

Trajneri kosovar i Llapit, Tahir Batatina, ka paralajmëruar se katër lojtarë të skuadrës së cilës e drejton ai, pritet që të luajnë në futbollin europian.

Llapi fiton ndaj Trepçës ’89 në Mitrovicë

Llapi ka shënuar një fitore me përmbysje ndaj Trepçës ’89, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës.

Llapi përforcohet me qendërmbrojtësin Florian Daci

Pas transferimit të portierit italian Giacomo Nava, Llapi sot e ka prezantuar edhe një përforcim tjetër.

Zyrtare: Jasmin Raboshta i bashkohet Llapit

Skuadra e Llapit është përforcuar me sulmuesin Jasmin Raboshta i cili vjen nga Shqipëria.

Zyrtare: Llapit i largohet mesfushori i njohur prizrenas

Llapi ka mbetur pa mesfushorin Blendi Memaj.

Ballkani – Llapi përfundon pa fitues (FOTO)

Ballkani dhe Llapi, i kanë ndarë pikët, duke barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani fiton me lehtësi ndaj Llapit dhe rrëmben kreun e tabelës (FOTO)

Gjilani ka fituar me lehtësi ndaj Llapit, me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 11 në Superligën e Kosovës.