Postet nga: KF DUKAGJINII KLINE

Trajneri i ri i Prishtinës shënon fitoren e parë

Kanë përfunduar dy takimet e parë të xhiros së 15-të në kuadër të Superligës së Kosovës në Futboll.

Rikthehet Superliga, Prishtina pret Dukagjinin

Sot rikthehet Superliga e Kosovës në Futboll pas një pushimi dy javor.

Këto janë tri takimet e sotme në futbollin vendor

Në kuadër të xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në Futboll sot në program janë tre takime shumë interesane.

Gjilani-Drenica dhe Dukagjini-Ballkani dy takimet e ditës së sotme

Sot zhvillohen dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës në Futboll. Në Gjilan, skuadra e Ismet Munishit pret ekipin e Drenicës që gjendet në pozitën e ...

Dukagjini transferon mesfushorin Ergyn Ahmetin

Dukagjini ka njoftuar se është përforcuar me mesfushorin qendror Ergyn Ahmetin.

Flamurtari mposht Dukagjinin dhe ngjitet në vendin e 6

Flamurtari ka shënuar një fitore minimale ndaj Dukagjinit me rezultat 4-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Denis Haliti e konfirmon për KALLXO.com largimin nga Dukagjini

Skuadra e Dukagjinit nga Klina, e ka mbyllur sezonin vjeshtor në vendin e fundit në Superligën e Kosovës në Futboll, me vetëm tetë pikë nga 17 ndeshje.

Sezoni ‘shterpë’ i Dukagjinit

KF Dukagjinit iu deshtën 16 vite që të inkuadrohej përsëri në Superligën e Kosovës.