Postet nga: Armend Dallku

Prishtina dhe Armend Dallku gjobiten pas incidentit në ndeshjen me Gjilanin

Klubi futbollistik Prishtina është gjobitur me 1500 euro nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës, pas incidenteve të shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes së xhiros së 29...

Armend Dallku flet pas barazimit ndaj Dritës

Trajneri i Prishtinës ka folur për barazimin ndaj Dritës, ndeshje e cila përfundoi me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 30-të në Superligën ...

Trajneri i Prishtinës: Kjo çfarë ka ndodhur në Gjilan është krim ndaj futbollit

Prishtina ka pësuar humbje me rezultat 2-1, ndaj Gjilanit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Dallku i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e ekipit të tij

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është me një këmbë në finale të Kupës së Kosovës, pas fitores me rezultat 3-0, ndaj Drenicës.

Një ditë para ndeshjes, flasin trajnerët e Prishtinës dhe Drenicës

Futbolli në Kosovë do të nisë me ndeshjen Prishtina – Drenica, e cila luhet në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës.

Armend Dallku tregon planet e rikthimit në formë të futbollistëve të tij

Të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë janë pezulluar që nga 13 marsi si masë parandaluese ndaj përhapjes së coronavirusit ndërsa sportistët e trajnerët janë të detyruar që ...

Dallku për ndeshjen ndaj Dukagjinit: Të paraqitemi përafërsisht në nivel si me Gjilanin

Prishtina të mërkurën do të përballet me Dukagjinin, prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Armend Dallku: Pa asnjë hezitim kam pranuar që të jem trajner i Prishtinës

FC Prishtina, sot në një konferencë të jashtëzakonshme njoftoi se trajneri Bylbyl Sokoli, ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit për arsye shëndetësore.