Postet nga: sulmi ndaj policëve

Ministri Sveçla pas sulmit ndaj policëve në Skenderaj: Ngjarje e patolerueshme

Dy zyrtarë policorë janë plagosur mbrëmë rreth mesnatës në Skenderaj, njëri nga ta me armë e tjetri me mjete të forta. Në mesin e të dyshuarve pë...

Vlora Çitaku: Turp të qoftë Nuredin Lushtaku!

Dy zyrtarë policorë janë plagosur mbrëmë rreth mesnatës në Skenderaj, njëri nga ta me armë e tjetri me mjete të forta. Në mesin e të dyshuarve pë...

Sveçla: Vazhdojmë me përkushtim maksimal që të luftojmë çdo grup kriminal

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se veturat e policisë kufitare janë sulmuar me mjete shpërthyese nga grupe kriminale sot në orët ...

UNMIK dënon sulmet kundër Policisë së Kosovës, bën thirrje për shmangie të përshkallëzimit të situatës

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm dhe Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se dënon ashpër sulmet kundër Policisë së Kosovë...

Reagon shefi i OSBE-së në Kosovë pas sulmeve ndaj policëve në veri

Shefi i Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar pas sulmeve të fundit ndaj zyrtarëve policorë nga ...

Sulmi ndaj policëve në veri, reagon Ambasada amerikane

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar pas raportimeve për të shtëna me armë dhe gjuajtje me gurë në drejtim të zyrtarëve ...

Pamje: Rrahja e policëve me qytetarë në Fushë-Kosovë

Një incident gjatë të cilit është përdorur edhe armë zjarri ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në Fushë-Kosovë.

Policia u sulmua me armë zjarri nga personat që ishin në një veturë BMW

Policia e Kosovës, përkatësisht stacioni i Vushtrrisë, ishte njoftuar sot gjatë ditës se një veturë e tipit BMW ngjyrë vishnje po qëndronte për disa ...