Postet nga: Sulm ndaj Policisë

Sulmohet me armë zjarri Policia e Kosovës në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga persona të dyshuar është shtënë me armë zjarri në drejtim të patrullës policore, e cila ka qenë me detyrë ...

Pamje nga vendi ku Policia shtiu me armë për të neutralizuar rrezikun nga incidenti në Leposaviq 

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një veture në Bistricë të Leposaviqit, në tentim për t’i netrualiuzuar.

Sulmohet me armë zjarri Policia në Zveçan

Një patrullë e Policisë së Kosovës është sulmuar para dy orësh në Zveçan me armë zjarri.

Pas sulmit ndaj policëve në veri, EULEX-i do t'i shtojë patrullimet

Njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok është sulmuar sot me armë zjarri.

Reagon Kurti pas të shtënave drejt policisë në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një ...

Drejtori i policisë: Katër sulme brenda tri ditëve ndaj policisë në veri

Mbrëmë në orët e vona ka pasur të shtëna me armë në Zubin Potok, të cilat Policia e Kosovës nuk ka arritur t’i identifikojë në...

Sveçla: Policia u sulmua me granatë dore dhe kallashnikov në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se sot rreth orës 7:40 ka ndodhur një sulm me granatë dore dhe kallashnokov ndaj disa policëve ...

Të shtëna me armë në Zubin Potok

Të shtëna me armë janë dëgjuar në orët e mbrëmjes në Zubin Potok, më saktësisht në zonën e fshatit Bube.