Postet nga: situata në veri

Sulmohet me armë zjarri Policia e Kosovës në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga persona të dyshuar është shtënë me armë zjarri në drejtim të patrullës policore, e cila ka qenë me detyrë ...

Qeveria gjermane përshëndet shtendosjen e gjendjes në veri të Kosovës

Qeveria gjermane ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për largimin e barrikadave nga rrugët e veriut të Kosovës dhe shtendosjen e gjendjes. Tani kërkohen ...

Begaj: Situata e patolerushme në veri të Kosovës duhet të marrë fund

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar një vit të ri sa më të mbarë, të begatë dhe me shëndet e mbarësi për të gjithë shqiptarë...

Gjykatësit nga veriu vazhdojnë punën në jug të Mitrovicës

Gjykatësit e Gjykatës Themelore në pjesën veriore të Mitrovicës janë duke vazhduar punën e tyre në objektin e gjykatës në jug.

Krasniqi: Viti 2022 ka qenë një vit i krizave të njëpasnjëshme dhe keqqeverisjes së përsëritur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Memli Krasniqi ka thënë se dy prioritete shtetërore që "kërkojnë urgjencë, maturi dhe lidership" janë barrikadat në pjesën ...

Krasniqi: Heqja e barrikadave është para së gjithash përgjegjësi e Qeverisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, duke vënë në pikëpyetje rezultatin e saj.

Kurti: Pas Krishtlindjeve do të kemi një takim me komandantin e KFOR-it për çështjen e barrikadave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se pas festës së Krishtlindjeve do të takohet me komandantin e KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia për tu sqaruar ...

Hoxha: Millan Radojiçiq kënd ka dashtë e ka bërë shef të Policisë, kënd ka dashtë e ka bërë drejtor në Komunë

“Ka pasur edhe struktura të tjera, ndoshta Millani ka qenë njëri prej kryesorëve, Millan Radojiçiqi kënd ka dashtë e ka bërë shef të Policisë, kë...