Postet nga: situata në veri

Marrëveshjet nuk i heqin autoblindat nga veriu

Ani pse para dy ditësh u njoftua se mes Kosovës e Serbisë është arritur një marrëveshje për çështje të letërnjoftimeve, marrëveshja nuk e ka ...

Britania e Madhe e shqetësuar me rritjen e tensioneve Kosovë-Serbi

Britania e Madhe është shprehur e shqetësuar për rritjen e tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës ditëve të fundit.

Kurti takon shefin e OSBE-së në Kosovë, diskutojnë për veriun dhe lajmet e rreme

Rritja e bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ishte në qendër të takimit mes kryeministrit ...

Abdixhiku: Çfarë duhet propaganda e kundërshtarëve të shtetit kur ke një kryeministër që të bën autogol

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për deklaratat se situata në veri mund të përshkallëzohej në konflikt të ...

Kurti intervistë për ‘la Repubblica’: Që prej 2001, Serbia ka ndërtuar 48 baza ushtarake

Kryeministri Albin Kurti ka folur për situatën në veri të vendit në një intervistë dhënë për gazetën italiane ‘la Repubblica’, derisa ka konfirmuar po ashtu ...

Pas sulmit ndaj policëve në veri, EULEX-i do t'i shtojë patrullimet

Njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok është sulmuar sot me armë zjarri.

Sveçla: Janë larguar të gjitha barrikadat, hapen pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka njoftuar janë larguar të gjitha barrikadat e ngritura në rrugët që çojnë drejt pikave kufitare në ...

Pika kufitare në Jarinjë ende jashtë funksionit

Pika kufitare në Jarinje, një nga pikat që lidh Kosovën me shtetin fqinj, Serbinë, është ende jashtë funksionit.