Postet nga: Stuhia

Stuhia e borës bllokon Turqinë - VIDEO

Stuhia e borës ka kapluar pjesën më të madhe të Turqisë.

Stuhia godet Kentakin, së paku 50 të vdekur

Së paku 50 persona kanë vdekur më 11 dhjetor pasi një tornado e fuqishme goditi pjesën juglindore të shtetit amerikan, Kentaki, njoftoi guvernatori i shtetit, Andy Beshear.

Stuhia godet Bosnje e Hercegovinën

Bosnje e Hercegovina është goditur nga një stuhi e përcjellë me reshje të mëdha të shiut gjatë natës së 4 nëntorit dhe mëngjesin e 5 nëntorit, ...

Operacioni 'Stuhia', arrestohen 7 persona, konfiskohet arsenal luftarak armësh

Shtatë persona janë arrestuar në kuadër të aksionit  'Stuhia' të Policisë së Kosovës që u zhvillua në disa lokacione.

Biden në Teksas për dëmet nga stuhia e dëborës

Vizita e Presidentit Biden në shtetin amerikan Teksas ka për qëllim inspektimin e dëmeve të mëdha të shkaktuara nga një stuhi e rëndë dëbore, ...

Stuhia e fuqishme e borës në SHBA bllokon miliona banorë

 

Reagimi i Hotit pas stuhisë: Me gjithë dëmet, situata është nën kontroll

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e drejtuar prej tij ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për t'u dalë në ndihmë qytetarë...

A pritet të vazhdojnë stuhitë në Kosovë, flasin nga Instituti Hidrometeorologjik

Moti i ligë me stuhi dhe reshje të dendura të shiut pritet të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme në Kosovë.