Postet nga: Stuhia

Pse nuk duhet të bëni kurrë dush gjatë një stuhie

Dushi dhe larja në vaskë janë zakonisht përvoja të këndshme me një efekt relaksues, por gjatë një stuhie ato lehtë mund të kthehen në diçka krejtësisht ...

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot jo stabil, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës do të shoqërohen me shkarkime elektrike, reshje shiu, e ...

Stuhia e shiut në Prishtinë rrëzon një lis në rrugën ‘Fehmi Agani’ - FOTO

Fundjava në vendin tonë u karakterizua me rënie të temperaturave.

Kanada, gati një milion shtëpi mbesin pa rrymë për shkak të stuhive

Gati 900,000 shtëpi në jug të Kanadasë kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e stuhive të ashpra që kanë goditur rajonet Ontario dhe Kuebek përgjatë fundjavës.

Iraku goditet nga stuhia e pluhurit, mijëra njerëz kërkojnë trajtim

Një person ka vdekur dhe më shumë se 5,000 të tjerë janë shtruar nëpër spitale në Irak, për shkak të problemeve me frymëmarrje, si pasojë e stuhisë ...

Filipine, mbi 25 njerëz të vdekur si pasojë e stuhisë

Të paktën 25 njerëz kanë vdekur si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe vërshimeve në Filipine, pasi stuhia tropikale Megi ka goditur shtetin.

Të paktën 6 të vdekur nga stuhia e madhe në Evropë

Stuhia e dytë e madhe goditi Evropën veriore të premten, 18 shkurt, duke vrarë të paktën gjashtë persona pasi erërat e forta rrëzuan pemët dhe anuluan ...

Stuhia me erë të fuqishme shkakton kaos në Britani të Madhe

Një stuhi goditi Britaninë dhe Irlandën të premten (18 shkurt) me erëra rekorde afër 200 kilometra në orë duke ndërprerë energjinë për dhjetëra mijëra njerë...