Postet nga: Stuhia

SHBA, anulohen mbi 2000 fluturime për shkak të stuhisë

Kompanitë ajrore në Shtetet e Bashkuara anuluan më shumë se 2 mijë fluturime të premten pasi një stuhi masive dimërore u bë shkak për ndërprerje të energjisë elektrike ...

Stuhi tjetër vdekjeprurëse në Serbi, vdesin një fëmijë dhe një grua

Një djalë 12-vjeçar dhe një grua kanë humbur jetën në Serbi gjatë një stuhie tjetër vdekjeprurëse, e cila goditi Ballkanin, kanë bërë të ditur mediat ...

Kroacia dhe Bosnja goditen sërish nga stuhia

Një stuhi e fuqishme e ka goditur të premten pjesën veriore të Bosnje-Hercegovinës, përkatësisht Banja Llukën, Shamacin dhe Oxhakun.

Bosnje, Kroaci, Serbi, numërimi i kostos së stuhisë vdekjeprurëse

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën pas një stuhie shkatërruese që shpërtheu të mërkurën në katër vende të Ballkanit, ndërsa kostoja ...

Stuhia detare përfshin gjirin e Durrësit

Një stuhi detare ka përfshirë gjirin e Durrësit që prej pasdites së kësaj të diele.

Shkatërrimet pas përmbytjeve në Kaliforni - VIDEO

Më shumë se 33 milionë njerëz janë goditur nga një stuhi e ashpër që solli reshje të mëdha shiu, përmbytje dhe erëra të forta, në veç...

Stuhia në SHBA bllokon banorët e Nju Jorkut në makina

Të paktën 28 njerëz kanë vdekur në qytetin e Bufalos, në Nju Jork, ndërsa në 56 ka shkuar numri i përgjithshëm i të vdekurve shkaku i temperaturave ...

Madridi përballet me stuhi shiu - VIDEO

Stuhia “Efrain” përmbyti zona të shumta në Madrid, ndërsa shirat e dendur goditën gadishullin Iberik.