Postet nga: Stuhia

FOTO - Dëmet materiale nga stuhia e shiut në Gjilan

Motit të ligë ditëve të fundit në vend, nuk i ka shpëtuar as qyteti i Gjilanit.

FOTO: Erërat e forta rrëzuan një pjesë të minares në Obiliq

Erërat e forta dhe stuhitë e shiut që kanë përfshirë mbrëmë pjesë të ndryshme të Kosovës kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në bujqësi, ekonomi ...

Stuhi e fortë në Gjilan, shkaktohen dëme të konsiderueshme materiale - FOTO

Komuna e Gjilanit ka bërë të ditur se një stuhi e fortë ere dhe shiu,  rreth orës 13:30, ka përfshirë sot fshatin Llashticë të Gjilanit, e cila ka ...

Junik - Qindra hektarë kultura bujqësore janë dëmtuar nga breshëri - FOTO

 

Stuhia në Britani, anulohen qindra fluturime

Zyra e Meteorologjisë i ka aktivizuar disa alarme të motit për shkak të reshjeve të mëdha të shut dhe erërave të fuqishme, ndërsa ka paralajmëruar ...

5 të vdekur dhe mbi 100 të lënduar nga stuhia

Të paktën katër persona vdiqën dhe më shumë se 100 të tjerë u lënduan nga stuhia që goditi Poloninë, ka njoftuar kryeministri Mateusz Morawiecki.

Gjilani llogarit dëmet nga stuhia e mbrëmshme

Reshjet dhe erërat e fushqime gjatë ditës së djeshme kanë shkaktuar disa dëme materiale në Komunën e Gjilanit.

Stuhi e rrallë në Shëngjin, dëmtohen linjat në disa zona të vendit

Për më shumë se dy orë, Shëngjini është përfshirë nga një stuhi e fortë, e cila ka shkaktuar dëme të shumta materiale.