Postet nga: Stuhia

KEDS rregullon në afat rekord prishjet në rrjet të shkaktuara nga stuhia e djeshme

Të reshurat, stuhia, erërat dhe presionet atmosferike që shkaktuan dëme te mëdha gjate ditës se djeshme dhe vazhdojnë edhe sot në disa zona, nuk kursyen as ...

Stuhi e fortë ere dhe shiu në Prishtinë

Një stuhi e fortë ere dhe shiu ka përfshirë Prishtinën rreth orës 16 :00.

​Katër të vdekur nga stuhia në Itali

Katër persona kanë humbur jetën sot në Itali, si pasojë e një stuhie të madhe që përfshiu vendin.

VIDEO: Prishtina përfshihet nga një stuhi e madhe fryme e shiu

Në orët e mbrëmjes, kryeqyteti i Kosovës, është përfshirë fillimisht nga një stuhi fryme e fuqishme.

Stuhia la të vdekur së paku 8 alpinistë në Himalaje

Së paku tetë alpinistë kanë vdekur pas një stuhie të ashpër që shkatërroi kampin e tyre në Himalaje.

10 të vdekur, mbi 300 të lënduar nga stuhia

Japonia është goditur mëngjesin e të mërkurës nga një nga stuhitë më të forta të 25 viteve të fundit.

Stuhia ndërpret për një kohë fluturimet në Frankfurt

Pas një stuhie të enjten gjatë ditës, u pezulluan fluturimet në Aeroportin e Frankfurtit në Gjermani.

Vranët, shi e stuhi, ky është moti për sot

Në Kosovë sot do të jetë e mot i ndryshueshëm, me re, pjesërisht me shi e stuhi.