Postet nga: sokol havolli

Banorët nuk lejojnë punimet në parking, kryeshefi i ‘Prishtina Parking’ jep detaje të projektit

Banorë të lagjes ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet po kundërshtojnë ridizajnimin e parkingut nga ana e Ndërmarrjes komunale ‘Prishtina Parking’, pasi kjo e fundit, sipas tyre, nuk ka ...

VIDEO - Prishtina Parking e bllokon veturën e ATK-së, zyrtari ‘detyrohet’ ta paguajë gjobën prej 20 euro

Prishtina Parking i bllokon veturën zyrtarit të ATK-së, ai thotë se ka leje nga MPB për të parkuar

Kosova fiton rastin kundër “Iute Credit” në Arbitrazh Ndërkombëtar

Kosova ka fituar rastin kundër institucionit mikrofinanciar “Iute Credit”, të cilit i është marrë licenca nga Banka Qendrore e Kosovës.

Pas BQK-së, Sokol Havolli në krye të ndërmarrjes 'Prishtina Parking'

Sokol Havolli është kryeshefi i ri që është zgjedhur për të parin e ndërmarrjes publike lokale "Prishtina Parking".

Asamblisti i LVV-së Sveçla: Ish-asamblisti i LDK-së pritet të zgjidhet kryeshef i ‘Prishtina Parking’

Asamblisti i Vetëvendosjes, Gëzim Sveçla, ka thënë se ish-asamblisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prishtinë, Sokol Havolli, pritet të zgjidhet kryeshef i ndë...

Jep dorëheqje zv.guvernatori i BQK-së, Sokol Havolli

Zv.guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli, ka dhënë dorëheqje.

BQK-ja largon nga puna kundërkandidaten e Fehmi Mehmetit për Guvernator

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, e ka larguar nga puna, Shkëndije Himaj Zekaj, e cila kishte qenë kundërkandidate e Mehmetit për pozitë...

Zëvendës Guvernatori i BQK-së flet se pse iu revokuan licencat dy institucioneve mikrofinanciare

Në dhjetor të vitit 2019 Banka Qendrore e Kosovës kishte njoftuar se kishte mbyllur dy institucione mikrofinanciare “Iute Credit” dhe “Monego”.