Postet nga: alternativa

Vetëvendosje pritet t’i bashkojë forcat me Listën Guxo dhe partinë e Mimoza Kusari-Lilës për zgjedhjet lokale

Kryetari i partisë Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se do t’i bashkojnë forcat me Listën Guxo dhe partinë e Mimoza Kusari-Lila për zgjedhjet ...

Thyerje në partinë e Mimoza Kusarit

Pas lajmit se dega e Alternativës në kryeqytet ka shkëputur bashkëpunimin dhe komunikimin me partinë e Mimoza Kusari- Lilës, ka ardhur reagimi nga kjo parti.

Dega në Prishtinë shkëputet nga Alternativa e Mimoza Kusarit

Dega e partisë "Alternativa" në Prishtinë ka thënë se ka ndërprerë të gjitha format e bashkëpunimit me partinë e Mimoza Kusari - Lila.

Ilir Deda largohet nga Alternativa

Ilir Deda zyrtarisht është larguar nga Alternativa pasi që kjo e fundit është gati të lidhë koalicion me lëvizjen Vetëvendosje.

Alternativa e Mimoza Kusarit ushtron kallëzim penal ndaj Ardian Gjinit

Partia Alternativa në Gjakovë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetrarit Ardian Gjini, drejtoreshës së Shëndetësisë Adelina Shehu- Kola, drejtorit të QKMF-së Kujtim Zarari dhe udhëheqë...

Alternativa në Gjakovë akuzon Ardian Gjinin se po detyron kategoritë e liruara me ligj të paguajnë për shërbimet shëndetësore

Partia Alternativa, dega në Gjakovë, po e akuzon kryetarin e komunës, Ardian Gjinin dhe Drejtoreshën e Shëndetësisë në këtë komunë, Adelina Shehu Kola, se kanë ...

Alternativa: MASHT-i dhe SBASHK-u të mos i përdorin fëmijët për betejat e tyre politike

Partia “Alternativa”, ka mbajur sot një konferencë për media ku kanë prezantuar qëndrimet e tyre për gjendjen në sektorin e arsimit në Kosovë.

Alternativa jep rekomandime Qeverisë se si të veprojë me komunat e veriut

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka dal sot në një konferencë për media bashkë me nënkryetarin e kësaj partie, Reshat Nurboja.