Postet nga: sokol haliti

Zjarrëfikësit e Policia në Viti ende pa objekte

Objekti i njësitit të zjarrfikësve në Viti është në gjendje të mjerueshme tash e një kohë.

Kryetari i Vitisë përballet me pamjet e deponive ilegale

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti është i ftuari i radhës në emisionin, “ Jeta në Komunë”  përballë gazetares, Jeta Xharra.

7 muaj pas asfaltimit prishet rruga, Haliti arsyeton ‘arnimin’

Shtatë muaj pasi që ishte prerë shiriti i rrugës e cila lidh fshatrat Skifteraj- Stubëll e Poshtme, kishin filluar edhe arnimet e para për shkak të cilë...

Sokol Haliti premton ujë në tetë fshatra

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti në debatin ‘Jeta në Komunë’ është përballur edhe me problemin e ujit të pijes në Viti.

Sokol Haliti nuk mbajti fjalën për ndërtimin e Stadiumit të Pozhoranit

Ndërtimi i stadiumit të Pozhoranit dhe pesë palestrave në Viti, janë dy premtimet me të cilat u përballë kryetari i kësaj komune, Sokol Haliti në emisionin “Jeta ...

Haliti: Shkolla ‘Halil Alidema’ do të jetë e gatshme për gjysmë-vjetorin e dytë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti kishte premtuar ndërtimin e shkollës ‘Halil Alidema’ në Pozheran që nga viti 2016.

Sokol Haliti përballë Jeta Xharrës - LIVE

I ftuari i radhës në debatin “Jeta në Komunë” përballë Jeta Xharrës, është kryetari i Komunës së Vitisë nga radhët e LDK-së, Sokol Haliti.

Vitia kërkon pikë kufitare me Maqedoninë e Veriut në Debelldeh

Autoritetet komunale të Vitisë, i kanë dërguar sot një kërkesë Zyrës së Kryeministrit të Kosovës dhe Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, nëpërmjet së ...