Postet nga: Dreka Zyrtare

Pesë dreka "zyrtare" i kushtuan rreth 2 mijë euro Komunës së Mitrovicës

Sallatë me avokado, pene boloneze, ramstek e biftek, janë disa nga ushqimet që zyrtarët e Komunës së Mitrovicës i kanë paguar me paratë e buxhetit komunal.

Sa i kushtoi kabinetit të Kurtit darka për miqtë ndërkombëtarë?

Pasta ravioli, linguini, e canneloni të shoqëruar me verëra kanë qenë pjesë e drekës të cilën kabineti i kryeministrit Albin Kurti e ka shtuar për ...

Shpenzoi 452 euro nga buxheti i komunës në mish e raki, reagon Sokol Haliti

Zyra e kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka reaguar pas shkrimit të KALLXO.com në lidhje me shpenzimet për një drekë zyrtare me Ministren e Kulturë...

Në mes të pandemisë, kryetari i Vitisë dhe Vlora Dumoshi shpenzuan mbi 450 euro në raki e mish - DOKUMENT

Derisa korriku ishte një prej muajve më të rëndë në luftën përballë pandemisë, ku shumë njerëz humbën familjarët dhe punët e tyre pë...

Drekat e pushtetarëve i kushtuan Kosovës 3.7 milionë euro

Të gjitha institucionet e Kosovës, duke përfshirë ato qendrore dhe lokale kanë shpenzuar 3.7 milionë euro në vitin 2019 për dreka zyrtare.

Haradinaj pasuron ‘sofrën’ me raki dardhe me para të shtetit

Një drekë e zyrës së kryeministrit, tanimë në largim, Ramush Haradinajt, më 16 nëntor të vitit 2017 kishte kushtuar 81 euro e 90 cent.

Pushtetarët shpenzojnë 9 milionë për dreka, 15% e popullatës jetojnë me më pak se 1 euro

Në vitin 2018-të, shpenzimet për dreka zyrtare kapën vlerën e 3.4 milionë euro, me një rritje gjysmë milionë më shumë se një vit më parë.