Postet nga: sokol haliti

Abdixhiku: Sokol Haliti është kryetar i shkëlqyeshëm

Kryetari i Lidhjes Demokartike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka lavdëruar kryetarin e Komunës së Vitisë Sokol Halitin, duke rikonfirmuar mbështetjen e subjektit politik që Haliti, të ...

Sokol Haliti sërish kandidat i LDK-së për kryetar të Vitisë

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zyrtarizuar sonte kandidaturat për kryetarë të disa komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë.

Tubimi në shkollë përplas DKA-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje në Viti

Lëvizja Vetëvendosje  në Viti po pretendon se qeverisja e Sokol Halitit të Lidhjes Demokratike të Kosovës , ia ka pamundësuar që të mbajë tubimin e mbrëmshë...

Me verëra e mish, dreka për përurimin e objektit të ri të Komunës, Vitisë i kushtoi mbi 379 euro

Mishi e alkooli vazhdojnë të jenë pjesë e tryezës së darkave dhe drekave zyrtare të Komunës së Vitisë.

PDK në Viti: Sokol Haliti shpenzoi 3,250 euro për orendi të zyrës, bleu pajisje masazhi e dy tavolina për çaj

Dega e PDK-së në Viti ka kritikuar kryetarin e kësaj Komune, Sokol Halitin, për shpenzimet e bëra për të rregulluar zyrën e tij.

Në mes të pandemisë, kryetari i Vitisë dhe Vlora Dumoshi shpenzuan mbi 450 euro në raki e mish - DOKUMENT

Derisa korriku ishte një prej muajve më të rëndë në luftën përballë pandemisë, ku shumë njerëz humbën familjarët dhe punët e tyre pë...

Problemet e Vitisë në dy mandatet e Sokol Halitit

Mandatin e tij të dytë në krye të Vitisë, Sokol Haliti e mori duke fituar zgjedhjet në raundin e parë me 52% të votave të qytetarëve të Vitisë.

Haliti për drejtorët politik: Janë nderë për arsimin në Viti

11 nga 21 drejtorët e institucioneve arsimore në Viti e kanë pranuar se janë anëtarë të partisë së kryetarit, Lidhjes Demokratike të Kosovës.