Postet nga: sokol haliti

Triumfi i Sokol Halitit, nga Balotazhi në Shumicë të Votave në Viti

Sokol Haliti, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për Komunën e Vitisë, rriti numrin e votave të tij në afro 16 përqind nga zgjedhjet e kaluara lokale

Fushata Kundër Kancerit të Gjirit Nis Nga Vitia

Në komunën e Vitisë është mbajtur një ecje vetëdijësuese në lidhjen me muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, me moton, “Zbulimi i Hershë...

Kryetari i Vitisë: LDK të Shkojë në Opozitë

Kreu i komunës së Vitisë, Sokol Haliti që është edhe kryetar i degës së LDK-së në këtë qytet, në një prononcim për KALLXO.com tha që ...

Shembulli i Shefkides – Gruaja nga Fshati, Pronare e Tokës

Shembulli i Shefkides - Gruaja nga Fshati, Pronare e Tokës

Shefkide Shabani nga Lubishta e Vitisë dy vjet më parë u bë një nga gratë e pakta në Kosovë me fletë poseduese të pronës, pasi që babai i saj ...

Mustafa në Viti për Nevojat e Bizneseve

“Kjo vizitë është në vazhdën e vizitave që po u bëhen fabrikave dhe kompanive të ndryshme, me qëllim që si qeveri të njoftohen më mirë me nevojat ...

Komuna e Vitisë Nderon Dëshmorët

Për nder të Ditës së Dëshmorëve të kombit, Komuna e Vitisë ka mbajtur disa aktivitete.

Vitia Bëhet Sërish me Kinema

Qyteti i Vitisë është bërë pas 37 vitesh sërish me kinema. Përurimi i investimit të Bashkimit Evropian është bërë sot.

Vitia me Plan Integriteti Kundër Korrupsionit

Komuna e Vitisë në bashkëpunim me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) ka nënshkruar sot marrëveshjen për hartimin e Planit për Integritet.