Postet nga: situata

Komisioni Europian - Bruksel

BE, e shqetësuar për situatën 'shumë serioze' në veri të Kosovës

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar për tensionet që janë krijuar ditëve të fundit në pjesën veriore të Kosovës, dhe ka thënë se i ...

Edhe Zubin Potoku i mbushur me flamuj të Serbisë, policët zëvendësues po vazhdojnë punën në stacion policor

Në zonën e Zubin Potokut ngjashëm sikurse në të gjitha komunat me shumicë serbe në veri tëvendit, flamujt serb janë vendosur me shumicë nëpër shtë...

Takohen krerët e institucioneve të Kosovës, nuk marrin pjesë liderët e opozitës

Institucionet e Kosovës kanë vazhduar koordinimin në lidhje me zhvillimet e fundit në vend, në veri të Kosovës.

Ukraina kërkon takim me Rusinë brenda 48 orëve

Ukraina ka bërë thirrje për një takim me Rusinë dhe anëtarë të tjerë të grupit të sigurisë evropiane lidhur me përshkallëzimin e tensioneve në kufirin ...

Situata në veri, raportohet se Vuçiq është nisur drejt Rashkës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është nisur në Rashkë për një takim urgjent me përfaqësuesit politik të serbëve të veriut të Kosovës.

FOTO - Largohet barrikada në Mitrovicën e Veriut

(Lajm i përditësuar -19:09)

Situata në Jarinjë - e qetë

Situata në veri të Kosovës sot është e qetë, ndonëse shteti serb sikur edhe në dy ditët e kaluara provokoi situatën me fluturim të aeroplanëve ...

Vaksina Pfizer/BioNTech kundër Covid-19 është e sigurt

Studimi më i madh i bërë ndonjëherë mbi vaksinën Pfizer/BioNTech deri më tani tregon se kjo vaksinë është i sigurt dhe, dukshëm, është e ndë...