Postet nga: Institucionet e Kosovës

Krerët e institucioneve të Kosovës bëjnë homazhe në Reçak

Krerët e institucioneve të Kosovës, presidentja, Vjosa Osmani, kryeparlamentari, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Reçakut në 23 vjetorin e ...

Osmani, Kurti e Konjufca nuk tërhiqen nga kundërshtimi i mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë

Institucionet e Kosovës, Presidenca, Qeveria dhe Kuvendi, kanë dalë me deklaratë të përbashkët pas takimit me ambasadorët e QUINT-it dhe përfaqësuesin e BE-së, në ...

Auditori: Rreth 1.1 milion euro më tepër shpenzime për biletat e aeroplanit sesa ishin kontraktuar

Në kontratën e parë për shërbimet e transportit ajror, e cila ka hyrë në fuqi në vitin 2016, janë përfshirë 84 institucione të Kosovës, të cilat kanë ...

Skandal: Përgjimet shfaqin planet e shefit të Inteligjencës Financiare për investime në media, prokuroria hesht për dosjen e prokurores

Një prokurore e Krimeve të Rënda në Prishtinë, Shemsije Asllani, pretendohet se dëgjohet deri sa tregon për ushtrimin e ndikimit të saj dhe zgjedhjen e personave në ...

Blerjet e shtrenjta gjatë pandemisë, institucionet shpenzuan rreth 1.5 milion euro për dezinfektim

Institucionet e Kosovës kanë paguar çmime të ndryshme për dezinfektim të objekteve dhe hapësirave të jashtme si masë për parandalim të shpërndarjes së COVID-19, duke ...

Pas formimit të institucioneve të reja, Kosovës i kërkohet të përqendrohet në dialogun me Serbinë

Formimi i institucioneve të reja pas zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit, Kosovës po i kërkohet të përqendrohet në vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ...

Adnan Merovci, pro një koalicioni të ri LVV- LDK, e quan ‘vaksina shpëtuese për Kosovën’

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për deputet, Adnan Merovci ka dhënë një propozim se kush duhet të udhëheq institucionet e Kosovës pas zgjedhjeve ...

Prishtina pagoi 380% më shtrenjtë së Obiliqi për tunele dezinfektuese

Komuna e Obiliqit me 2,500 euro i ka blerë dy porta/tunele dezinfektuese për tu mbrojtur nga COVID-19. Por, Komuna e Prishtinës ka shpenzuar 6,000 euro për blerjen e ...