Postet nga: njesite speciale

Kurti: Çështja nuk është Rakiqi, shkarkimi i tij do ta bënte çështje

Shefi i Qeverisë kosovare, Albin Kurti, ka thënë se operacioni i djeshëm i forcave të rendit në katër komuna të Kosovës, i cili kishte synim luftë...

VIDEO - Situatë e qetë në veri, rrëmuja e barrikadat mbesin, qytetarët shpërndahen

Mbetje të mjeteve piroteknike, shok-bombave, vetura të dëmtuara e barrikadat e vendosura në mes të rrugës në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut vazhdojnë të ...

FOTO - Largohet barrikada në Mitrovicën e Veriut

(Lajm i përditësuar -19:09)

Policia e Kosovës mohon se Njësitë Speciale dëmtuan veturat në Bërnjak

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka mohuar në tërësi se Njësite Speciale kanë dëmtuar disa automjete private të parkuara në rrugën ...

Dita e shtatë e bllokimit të rrugëve që çojnë për në Jarinjë dhe Bërnjak

Sot është dita e shtatë e bllokimit të rrugëve që çojnë në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak.

FOTO - Zyrtarët policor në veri duke u ushqyer me shujta të nxehta

Gjatë ditës së djeshme një mori shkrimesh në rrjetet sociale qarkulluan në të cilat u kritikua ushqimi i zyrtarëve policor të cilët e posedonin gjatë kohës ...

Pamjet kur Specialët arrestojnë "gangsterin" nga Drenasi

Në emisionin e sotëm të “Drejtësia në Kosovë”, u shfaqën pamjet nga një aksion i madh i Njësive Speciale në Komunën e Drenasit. Pamjet nga ...