Postet nga: Bota

Artisti Banksy mbështet protestat antiraciste përmes artit

Artisti dhe kritiku i njohur me famë botërore Banksy po e mbështet lëvizjen “Black Lives Matter”,  duke dhënë mesazhe përmes artit: "Njerëzit me ngjyrë  ...

Shpërthen cisterna, të paktën 60 të vdekur

Të paktën 60 persona kanë vdekur dhe 70 të tjerë janë lënduar në një shpërthim të cisternave të karburantit në Tanzani.

Mbi 300 persona arrestohen në Moskë

Mbi 300 protestues dhe disa figura të opozitës janë arrestuar nga policia, para mbajtjes së protestës së planifikuar në kryeqytetin rus, Moskë.

Vdes shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore

Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, Yukiya Amano, ka vdekur më 22 korrik.

Qindra shkolla mbyllen në Malajzi pasi nxënësit u sëmurën

Mbi 400 shkolla në rajonin Johor të Malajzisë u mbyllën, pasi 75 nxënës përjetuan vështirësi në frymëmarrje dhe të vjella.

SHBA në kërkim të përkrahjes ndërkombëtare pas rritjes së tensioneve me Iranin

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit të Mbrojtjes në SHBA, Patrick Shanahan, tha se Uashingtoni është fokusuar për të ndërtuar mbështetje ndërkombëtare dhe për ...

Identifikohen qindra lokacione të ekzekutimeve publike në Korenë Veriore

Një organizatë joqeveritare e Koresë së Jugut tha se ka identifikuar 318 lokacione në Korenë e Veriut që janë përdorur nga qeveria për të kryer ekzekutime publike.

Mbreti i Tajlandës kurorëzohet me truprojen e tij

Ceremonia e kurorëzimit zgjatë disa ditë Mbreti i Tajlandës, Maha Vajiralongkorn dhe truproja e tij e sigurisë Suthida Vajiralongkorn Na Ayudhya sot kanë kurorëzuar dashurinë e tyre ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!