Postet nga: Alicia Kearns

Alicia Kearns reagon ndaj deklaratës së Ambasadës Amerikane për çështjen e dinarit serb

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë, Alicia Kearns, ka pyetur se ku është “balanca” në deklaratat e Ambasadës Amerikane, në lidhje me zhvillimet ...

Ministri i Jashtëm britanik: Nëse grupi në Banjskë nuk do ndalej nga Policia mund të kishte një varg sulmesh

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, tha sot se nëse Policia e Kosovës nuk do ndalte sulmuesit në Banjskë do të mund të kishte ...

Alicia Kearns: 13 kryesues nga Evropa e cilësojnë të padrejtë qasjen e BE-së ndaj Kosovës

Kanë kaluar tre muaj, por pa përgjigje, prej kur deputetja britanike Alicia Kearns ka dërguar kërkesën e saj ndaj Bashkimit Evropian, SHBA-së dhe Britanisë së Madhe ...

Njësitë e Policisë së Kosovës afër fshatit Banjskë në Zveçan, 25 shtator 2023 Foto: EPA-EFE/Djorde Savic Foto: EPA-EFE/Djorde Savic

Kearns: Më është theksuar nga homologët europianë që Policia e Kosovës ka standard të lartë

Që Policia e Kosovës është e një standardi të lartë profesional, deputetja britanike Alicia Kearns thotë se i është thënë vazhdimisht nga homologët dhe bashkëbiseduesit evropian.

VIDEO - Deputetja britanike Kearns: Kosova i përmbushi kërkesat, Vuçiq u tall me procesin

Diplomatët ndërkombëtarë thonë që nuk ka arsye të mirë të hiqen masat ndaj Kosovës, nën arsyetimin se Kosova akoma nuk i ka hequr kryetarët ...

Alicia Kearns: Nëse ka ndonjë vend që duhet t’i nënshtrohej masave, ajo është Serbia

Deputetja britanike, Alicia Kearns kërkon që të hiqen masat ndëshkuese ndaj Kosovës, ngase siç vlerëson ajo, këto masa janë të padrejta dhe nuk është dashtë ...

VIDEO - Deputetja britanike ngreh dyshime që hetimi për Banjskën ka përfunduar e nuk po publikohet

Hezitimin për ta publikuar hetimin ndërkombëtar për sulmin e 24 shtatorit në Banjskë në veri të Kosovës, ku mbeti i vrarë polici i Kosovës, Afrim ...

Deputetja britanike flet për letrën që iu dërgua BE-së me kërkesën për heqjen e 'sanksioneve' ndaj Kosovës

Deputetja britanike, Alicia Kearns, në një intervistë për KALLXO.com ka folur për letrën dërguar Bashkimit Europian përmes të cilës  kërkohet t’u ...