Postet nga: Siria

Turqia thotë se është e gatshme të rivendosë raportet diplomatike me Sirinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se nuk ka asnjë pengesë për Turqinë dhe Sirinë që të rivendosin raportet diplomatike, të cilat u shkëputën kur nisi ...

Irani konfirmon vrasjen e një oficeri të Gardës Revolucionare në Siri

Irani ka konfirmuar vdekjen e një anëtari të Gardës Revolucionare Islamike në Siri pas sulmeve ajrore për të cilat ka fajësuar Izraelin.

SHBA dhe Irani janë shumë afër rrezikut të një konfrontimi në Lindjen e Mesme

Konflikti midis Izraelit dhe Hamasit është zgjeruar përtej kufijve të tij duke përfshirë vende të tjera në Lindjen e Mesme. Ekziston një mundësi në rritje për ...

Irani nis sulmet me raketa në Irakun verior dhe Siri, pretendon se ka shkatërruar bazën e spiunazhit izraelit

Garda Revolucionare e Iranit ka lëshuar të hënën raketa balistike në atë që tha se ishte një bazë spiunazhi për agjencinë e inteligjencës izraelite Mossad ...

Mediat siriane raportojnë për sulme ajrore izraelite në aeroportet e Damaskut dhe Aleppos

Agjencia shtetërore siriane e lajmeve ka raportuar për sulme ajrore nga Izraeli, kundër aeroporteve të Damaskut dhe Aleppos, në orët e para të së dielës.

Siria thotë se Izraeli sulmoi dy aeroporte të saj

Media shtetërore siriane ka raportuar se nga sulmet ajrore izraelite të enjten janë goditur aeroportet ndërkombëtare në kryeqytet, Damask, dhe në qytetin verior të Alepos. Si pasojë ...

Siri: Më shumë se një dekadë tortura, vrasje e zhdukje

Qeveria siriane, e udhëhequr nga Bashar al Assad, mund të jetë duke e bërë një rikthim të vogël diplomatik. Megjithatë, brenda këtij vendi, abuzimet e të ...

Izraeli sulmon Sirinë, raketa e mbrojtjes ajrore siriane shpërthen mbi Izrael

Izraeli kreu sulme ajrore në zonat pranë qytetit sirian Homs në orët e para të mëngjesit, duke shkaktuar dëme materiale, por jo viktima, tha ushtria siriane në ...