Postet nga: Siria

OKB, thirrje për 1 miliard dollarë ndihma për të mbijetuarit e tërmetit në Turqi

OKB-ja bëri thirrje për ndihma në vlerë prej 1 miliard dollarësh të enjten për të ndihmuar 5.2 milionë të mbijetuarit e tërmetit më shkatërrues në historinë ...

Komandanti i kontigjentit të FSK-së: Nxorrëm dy persona të gjallë nga ndërtesa 7-katëshe

Komandanti i kontigjentit të FSK-së për kërkim-shpëtim, Egzon Syla deklaroi se ekipet kosovare kanë nxjerrë të gjallë dy persona që ndodheshin nën rrënoja në Turqi.

182 orë pas tërmetit që la mbi 36 mijë të vdekur në Turqi dhe Siri, nxirret i gjallë një 12-vjeçar (VIDEO)

Një djalë 12-vjeçar në Hatay u shpëtua nga rrënojat 182 orë pas tërmetit të 6 shkurtit që la mbi 36 mijë të vdekur në Turqi dhe Siri, raporton Anadolu ...

Pse nuk mund të parashikohen tërmetet?

Dhjetëra mijëra vetë u bënë viktima të tërmetit në Turqi dhe Siri. A mund të kishin qenë më pak, nëse do të ishte paralajmëruar ...

Mbi 28.000 viktima nga tërmetet, OKB pret që numri të dyfishohet

Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë një bebe shtatëmuajsh dhe një vajzë adoleshente nga rrënojat të dielën, pothuajse një javë pas tërmeteve shkatërruese ...

"Na shikoi në fytyrë dhe filloi të qeshë" - Pjesëtari i FSK-së rrëfen shpëtimin e 2-vjeçares

"Kemi arritur të identifikojmë zëra, të cilët kanë ardhur nga thellësia, brenda. Në fillim, nuk ka qenë e qartë se nga po vijnë. Me mjetet tona që ...

MPJD: Shtetasit kosovarë me të cilët është vënë kontakt, jashtë rrezikut

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diapsorës së Kosovës (MPJD) ka bërë të ditur se shtetasit e Kosovës, me të cilët janë në kontakt ...

Historia e fotografisë në të cilën shihet dy fëmijët e ngujuar nën rrënoja rreth 36 orë pas tërmetit

Dy fëmijë të zhytur mes betonit në mbetjeve të shtëpisë së tyre në Sirinë veriore janë shpëtuar më shumë se 36 orë pasi tërmeti i së hë...