Postet nga: irani

Ministri izraelit i mbrojtjes: Konfrontimi me Iranin ende nuk ka përfunduar

Konfrontimi midis Iranit dhe Izraelit "nuk ka përfunduar ende", tha të dielën Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant, pas sulmit të Teheranit ndaj Izraelit një natë më ...

Jordania, Iraku dhe Libani rihapin hapësirën ajrore

Jordania, Iraku dhe Libani rihapën hapësirën e tyre ajrore të dielën, pasi e mbyllën atë të shtunën vonë, kur Irani nisi sulme me dronë ...

Reagon shefi i OKB-së: Bota nuk mund të përballojë një luftë tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, duke thënë se ai u kërkon të gjitha palëve të ...

Ushtria e Iranit thotë se operacioni ka "përfunduar", paralajmëron SHBA-në dhe Izraelin kundër sulmeve të ardhshme

Sardar Bagheri, shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Iranit, tha se Irani i dërgoi një mesazh Shteteve të Bashkuara përmes ambasadës zvicerane duke paralajmëruar ...

Izraeli thotë se Hamasi ka refuzuar marrëveshjen e fundit për armëpushim

Sipas agjencisë së inteligjencës izraelite Mossad, Hamasi ka hedhur poshtë përpjekjet e fundit të një plani të paraqitur nga ndërmjetësit, për armëpushim.

Ushtria izraelite thotë se 99% e raketave të lëshuara nga Irani janë kapur

Ushtria izraelite tha të dielën se "99%" e më shumë se 300 predhave të lëshuara në Izrael nga Irani, u kapën.

Irani paralajmëron se përgjigja e tij do të jetë "më e fortë dhe më e vendosur" nëse Izraeli hakmerret pas sulmeve të fundit

Irani ka paralajmëruar se do të përgjigjet me më shumë forcë nëse Izraeli hakmerret ndaj sulmeve të kësaj fundjave, për të cilat Teherani tha se ...

Biden do të takohet me udhëheqësit e G7 të dielën

Presidenti i SHBA, Joe Biden, do të takohet me udhëheqësit e G7 të dielën "për të koordinuar një përgjigje të bashkuar diplomatike ndaj sulmit të ...