Postet nga: Siria

Zemërimi ndaj standardeve të ndërtimit rritet në Turqi

Zemërimi po rritet në Turqi që zbatimi i dobët i rregulloreve të ndërtimit kontribuoi në shembjen e shumë ndërtesave në tërmetet e 6 shkurtit.

Vështirësitë e papërballueshme të sirianëve

Pas luftës civile dhe, tani, pas fatkeqësisë natyrore, veriperëndimi i Sirisë ka nevojë të dëshpëruar për ndihmën ndërkombëtare, edhe nëse ë...

Siria mund të mos rikuperohet anjëherë nga shkatërrimi i këtij tërmeti

Fatkeqësia natyrore prek gjithmonë më keq ata që tashmë kanë humbur kaq shumë. Dhe kështu ndodhi me Turqinë dhe Sirinë, ku një tërmet i dyfishtë ka lë...

Tërmeti në Turqi dhe Siri, Qeveria: Kosova në gatishmëri të lartë për mbështetje dhe solidaritet

Qeveria e Kosovës ka shprehur ngushëllime për viktimat nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës.

Tërmet i fuqishëm në Turqi dhe Siri

Një tërmet i fuqishëm prej 7.8 shkallësh të Rihterit goditi të hënën juglindjen e Turqisë dhe veriun e Sirisë, duke lënë të vdekur qindra persona.

Turqia thotë se ka “neutralizuar” 30 anëtarë të PKK-së në Irak dhe Siri

Turqia tha se ka “neutralizuar” rreth 30 anëtarë të Partisë së ndaluar të Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), në operacione të ndara në Irak dhe Siri.

Biden: SHBA sulmoi grupet në Siri për të mbrojtur personelin amerikan

Sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara këtë javë ndaj shënjestrave të lidhura me Iranin në Siri, janë kryer për të mbrojtur personelin amerikan, ka thënë presidenti ...

SHBA sulmon shënjestrat e lidhura me Iranin në Siri

Ushtria amerikane ka thënë se ka kryer sulm në qytetin sirian, Deir al-Zor, përkatësisht ndaj infrastrukturës së përdorur nga grupet e lidhura me Gardën ...