Postet nga: bashar al-assad

Siri: Më shumë se një dekadë tortura, vrasje e zhdukje

Qeveria siriane, e udhëhequr nga Bashar al Assad, mund të jetë duke e bërë një rikthim të vogël diplomatik. Megjithatë, brenda këtij vendi, abuzimet e të ...

Bashar Al-Assad i Sirisë i ofron Putinit mbështetjen e tij

Bashar Al-Assad e ka telefonuar homologun e tij rus Vladimir Putin për t’i ofruar atij mbështetjen lidhur me veprimet e Moskës në Ukrainë, sipas një deklarate ...

Putin pret Assadin në Moskë, kritikon SHBA-në dhe Turqinë

Putin pret Assadin në Moskë, kritikon SHBA-në dhe Turqinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, priti udhëheqësin sirian, Bashar al-Assad, në Moskë për herë të parë që nga viti 2015.

Assad shpallet fitues i zgjedhjeve në Siri

 

Presidenti sirian dhe gruaja e tij infektohen me coronavirus

Presidenti sirian Bashar al-Assad dhe gruaja e tij kanë rezultuar pozitivë në testet për coronavirus.

Vdes nga coronavirusi daja i presidentit sirian

Mohammad Makhlouf, daja i presidentit sirian Bashar al-Assad, ka vdekur të shtunën pasi ishte infektuar me coronavirus, përcjell “Le Figaro” lajmin e agjencisë AFP.

Reagimet pas takimit të krerëve të Kishës Ortodokse Serbe me Asadin

Patriarku serb e ka lavdëruar Bashar al-Assadin në takimin e tyre që është mbajtur në Damask, gjë që ngjalli kundërshti pas aksioneve të presidentit sirian në luftën ...

Agjencitë Ruse: Assadi Është në Disponim të Mirë

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë sot se sulmet perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë ...