Postet nga: shpërthim

Shkon në të paktën 70 numri i të vrarëve nga shpërthimet në përvjetorin e vrasjes së gjeneralit iranian

Të paktën 73 persona janë vrarë dhe 170 të tjerë janë plagosur në qytetin iranian të Kermanit pas dy shpërthimeve në një ngjarje në Iran, e organizuar për të ...

Shpërthim në Mitrovicën e Veriut

Një mjet shpërthyes është hedh në afërsi të një shtëpie në rrugën “Car Dushan” në Mitrovicë të Veriut.

Shpërthim të një granate dore në Mitrovicë të Veriut

Një shpërthim është dëgjuar pas mesnate në Mitrovicë të Veriut.

Shpërthimi në tregun e kafshëve në Prizren - Policia jep detaje për rastin

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit të gjuajtjes së një mjeti shpërthyes në Prizren.

Shpërthim në Prishtinë, dyshohet për granatë dore

Një granatë dore dyshohet se shpërtheu të mërkurën në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë.

Dy të vdekur pas shpërthimit të një makine në kufirin SHBA-Kanada

Një makinë shpërtheu në pikëkalimin kufitar mes Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë, duke lënë të vdekur dy persona, thanë autoritetet.

Policia zbardh detaje nga shpërthimi në tregun e kafshëve në Prizren, ku u lënduan 10 persona

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin e shpërthimit në tregun e kafshëve në Prizren ku u lënduan dhjetë persona.

Regjistrohet një shpërthim në Mitrovicë të Veriut

Në orët e mbrëmjes mes ditëve e mërkurë e enjte, në Mitrovicën e Veriut është regjistruar një shpërthim.