Postet nga: shpërthim

Shkodër, lëndë shpërthyese në banesën e gjyqtarit Tonin Sterkaj

Banesa e gjyqtarit Tonin Sterkaj në qytetin e Shkodrës u trondit në orët e para të së dielës nga shpërthimi i një sasie tritoli. Sipas policisë ...

Shpërthim në Zveçan, policia jep detaje

Një shpërthim që dyshohet se u shkaktua nga një grantë dore është dëgjuar në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Zveçan.

Shpërthim në një lagje në Prishtinë, Policia jep detajet

Gjashtë vetura janë dëmtuar nga një shpërthim që është regjistruar mëngjesin e sotëm në Prishtinë (12.04.2024).

Nëntë fëmijë të vrarë nga një minë tokësore në Afganistan

Një minë e vjetër tokësore e gjetur nga fëmijët në Afganistanin lindor shpërtheu derisa ata po luanin me të, duke vrarë nëntë prej tyre, ...

Plagosen paqeruajtës të OKB-së gjatë një shpërthimi në Liban

Kombet e Bashkuara thanë se katër vëzhgues të tij ushtarakë u plagosën më 30 mars, pas afër tyre pati një shpërthim në jug të Libanit, ku ...

Shpërthim në Lushnjë të Shqipërisë, një i vdekur e tetë të lënduar

Një person ka vdekur dhe tetë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një shpërthimi në një objekt në Lushnjë të Shqipërisë, ka konfirmuar Policia e ...

Irani fajëson Izraelin për shpërthimet në tubacionet e gazit

Ministri iranian për Naftë, Javad Owji, ka fajësuar Izraelin për një sërë shpërthimesh të ndodhura së fundi, që ndërprenë linjat e transmisionit të gazit ...

Policia jep detaje për incidentin në minierën e Trepçës, u lënduan 12 minatorë

Të mërkurën rreth orës 12:00 u raportua se në rrethana të panjohura në minierën e Trepçës kishte shpërthyer një cisternë me acid ku lëndime ...