Postet nga: shpërthim

Policia jep detaje për incidentin në minierën e Trepçës, u lënduan 12 minatorë

Të mërkurën rreth orës 12:00 u raportua se në rrethana të panjohura në minierën e Trepçës kishte shpërthyer një cisternë me acid ku lëndime ...

Zhvillimet nga shpërthimi i granatës së dorës në Mitrovicë të Veriut

11:00 - Granata që shpërtheu në Mitrovicë të Veriut është M75

Njëri nga të lënduarit nga shpërthimi i mbrëmshëm në veri ishte plagosur edhe vitin e kaluar

Policia tashmë ka nisur hetimin në disa pista për të zbardhur ngjarjen e cila ndodhi mbrëmë në Mitrovicën e Veriut, ku u regjistrua një shpërthim pak ...

Detaje nga vendi ku u hodh mjeti shpërthyes në Mitrovicë të Veriut - VIDEO

Pas një shpërthimi që ndodhi mbrëmë pas mesnatës në lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, dy persona kanë marr lëndime dhe disa makina kanë ...

Kryetari i Mitrovicës viziton të lënduarit nga shpërthimi i bombolës së gazit në Kçiq

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, ka vizituar personat që janë lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole të gazit në një shtëpi në fshatin Kç...

ShSKUK jep detaje për gjendjen e të lënduarve nga shpërthimi në Kçiq të Mitrovicës

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 15 pacientët që kanë pësuar lëndime dhe djegie në shpërthimin në fshatin Kçiq të ...

Arrin në 91 numri i të vrarëve nga shpërthimet në Iran

Sulmet me bombë në jug të Iranit, përgjegjësinë për të cilat e mori grupi militant, Shteti Islamik (IS), kanë vrarë 91 persona, raportoi media shtetërore më 6 janar.

Të paktën 103 të vrarë nga shpërthimet në përvjetorin e vrasjes së gjeneralit iranian

Të paktën 103 persona janë vrarë dhe 170 të tjerë janë plagosur pas shpërthimeve në një ngjarje në Iran, e organizuar për të nderuar një gjeneral që u vra ...