Postet nga: shpërthim

Shpërthimi në një xhami në Afganistan lë 18 të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm në një xhami në Afganistan, të premten, la të vrarë të paktën 18 persona.

Nga shpërthimi në një xhami në Kabul mbesin të vdekur 21 persona

Nga shpërthimi që ka ndodhur në një xhami në kryeqytetin afgan, Kabul përgjatë lutjeve në mbrëmje më 17 gusht, kanë mbetur të vdekur 21 persona.

Shpërthim në një xhami në Kabul, dyshohet për shumë viktima

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një xhami në kryeqytetin afgan Kabul, thotë policia, raporton BBC.

Kamerat regjistrojnë momentin e shpërthimit të një shtëpie – tre të vdekur në Indiana

Tre persona mbetën të vdekur kur një shtëpi shpërtheu në qytetin jugor të Indianës, Evansville.

Vritet një person pas shpërthimit në aeroportin ushtarak të Krimesë

Autoritetet e vendosura nga Moska në Krime të Ukrainës thonë se nga shpërthimi që ka goditur një aeroport ushtarak pranë fshatit Novofedorivka, një person është vrarë dhe pesë ...

Prokuroria jep detaje në lidhje me shpërthimin në elektro-distribucionin në Mitrovicë të Veriut

Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar është raportuar për një shpërthim në elektro-distribucionin në Mitrovicë të Veriut.

30 të vrarë e qindra të plagosur nga shpërthimi në një depo në Bangladesh

Nga një zjarr dhe një shpërthim i madh kanë mbetur të vdekur të paktën 30 persona dhe qindra të tjerë të plagosur në një depo magazinimi pranë qytetit të ...

Dyshime për një shpërthim në vend punishten e parkingut nëntokësor në kryeqytet, policia në vendngjarje

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në rrugën “Xhorxh Bush”, përkatësisht në vend punishten e parkingut nëntokësor në oborrin e Fakultetit të Filologjisë, në ...