Postet nga: Beograd

Lirohet para kohe autori serb i masakrës të cilës i mbijetoi Saranda Bogujevci

Miodrag Solaja u dënua për vrasjen e 14 civilëve gjatë luftës në Kosovë në vitet 1998-1999, duke përfshirë shtatë fëmijë të ekzekutuar në oborrin e ...

Ambasada turke në Beograd fshinë postimin në të cilën Kosovës i referohej si 'KiM'

Ambasada turke në Beograd gjatë ditës së djeshme duke njoftuar për takimin e ambasadori të Turqisë në Beograd, Tanju Bilgiç me drejtorin e Zyrës për Kosovë...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës

Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjë...

Nxënësit në Beograd protestojnë pas rrjedhjes së testit në publik

Qindra nxënës kanë protestuar për të dytën ditë me radhë në kryeqytetin e Serbisë, Beograd, duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Edukimit, Mlladen Sarç...

​MPJ: Vizita e Shefit të UNMIK-ut në Serbi, në adresë të huqur

Këshilltari i shefit të diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj, ka reaguar ndaj vizitës së shefit të UNMIK-ut në Beograd për të biseduar me autoritetet ...

Gashi: Me udhëheq si Daqiçi e Vuçiqi në Serbi dhe Thaçi, Veseli dhe Haradinaj në Kosovë, s’ka ndryshim të teksteve të historisë

Në promovimin e librit të tij, “Historia e Kosovës në tekstet e historisë së Kosovës, Shqipërisë, Serbisë, Malit te Zi dhe Maqedonisë”, autori Shkelzen Gashi, ka thë...

Filmi ‘Nëntori i ftohtë’ hap edicionin e gjashtë të Festivalit 'Mirëdita, Dobar Dan!’

Filmi kosovar “Nëntori i ftohtë”   me regji të Ismet Sijarinës do të hapë edicionin e gjashtë të Festivalit “Mirëdita, dobar dan!’ që hapet nesër, më 29 maj 2019 ...

Ambasadori i ShBA-së: Turp, një kriminel drejtoi paradën ushtarake në Ditën e Evropës

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott e ka cilësuar turp për Serbinë pasi gjenerali serb i dënuar për krime lufte, Vlladimir Llazareviq, në Ditën e ...