Postet nga: Shërbimi Korrektues i Kosovës

Ministria e Drejtësisë premton pagat për Shërbimin Korrektues

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu priti sot në takim krerët e Sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Vdes një i burgosur 80 vjeçar në Spitalin e Pejës

Në Spitalin Rajonal të Pejës ka vdekur një i burgosur i moshës 80 vjeçare, i cili ishte i burgosur që nga vitit 2007.

Shërbimi Korrektues pranon 3 automjete transportuese nga Byroja për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve

Shërbimi Korrektues i Kosovës në kuadër të bashkëpunimit me Ambasadën amerikane në Prishtinë, në veçanti nga Programin ICITAP&INL, ka pranuar donacionin e ...

Shërbimi Korrektues zbut masat ndaj COVID-19, lejohet vikendi për të dënuarit

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se nga data 25 janar do zbusë masat mbrojtëse ndaj COVID-19 duke lejuar vikendet për të dënuarit që i plotë...

Shërbimi Korrektues ndalon lejet për fundjava për të burgosurit

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se nga data 11 janar do të ndalojë përkohësisht lejimin për fundjava për të dënuarit derisa ka njoftuar ...

Nga 28 dhjetori zbuten masat për të burgosurit në burgjet e Kosovës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se nga data 28 dhjetor e këtij muaji do të lejohen vikendet për të burgosurit si dhe vizitat familjare.

Të dënuarit në Dubravë po rinovojnë sallën e vizitave familjare-FOTO

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të dënuarit në Dubravë po rinovojnë sallën e vizitave familjare.

Pastruesit të burgut të Dubravës i gjendet droga në rroba, suspendohet nga puna

Një pastrues i Burgut të Dubravës me inicialet F.L., është suspenduar nga detyra e tij për shkak se të njëjtit i është gjetur drogë në rrobat ...