Postet nga: kontrabandë

Mungojnë të akuzuarit dhe mbrojtësit, shtyhet gjykimi për kontrabandë të 80 mijë kilogramëve duhan

Në mungesë të të akuzuarve dhe mbrojtësve, sot ka dështuar që të mbahet seanca në rastin e 80 mijë kilogramëve duhan të kontrabanduar.

Arrestohet një burrë për kontrabandim të mallrave

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë dje në fshatin Kabash të Vitisë, në afërsi të pikës kufitare në Zhegër, i dyshuar për kontrabandim të ...

Tentohet kontrabandimi i 700 litrave vaj motorik nga Maqedonia e Veriut në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës kanë pranuar informatë se nga fshati Tanushë i Maqedonisë së Veriut është duke lëvizur një furgon i bardhë, ...

Kontrabanda në burgje - LIVE

Sonte në "Kallxo Pernime" po transmetohen pamjet ekskluzive të bastisjes për telefonë e drogë në Burgun e Dubravës.

FOTOGALERI - Bastisje në Burgun e Dubravës, dyshime për narkotikë e kontrabandë të mallrave

Në orët e mbrëmjes së sotme në Burgun e Dubravës në pavijonin gjysmë të hapur është duke u zhvilluar një aksion i gjerë i Shërbimit Korrektues ...

Dyshohet se kontrabandonte migrantë, arrestohet qytetari nga Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një qytetar nga Leposaviqi pasi i njëjti është kapur duke transportuar tetë migrantë , shtetas sirianë.

Sekuestrohet rreth 1 ton produkte ushqimore të kontrabanduara

Dogana e Kosovës ka sekuestruar rreth 1.000 kilogramë produkte ushqimore të kontrabanduara, pa dokumentacion përcjellës.

Policia e Kosovës parandalon kontrabandimin e një sasie të arit

Policia e Kosovës, konkretisht autoritetet kufitare nga rajoni i Lindjes, kanë ndaluar të dyshuarin A.M. shtetas i Maqedonisë së Veriut pasi gjatë kontrollit në pikën kufitare në ...