Postet nga: ShBA

Zëvendësndihmëse Sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit takohet me Kurtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole ...

Zv/ndihmës Sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit vizitë në Kosovë, takon Osmanin e Kurtin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendësndihmës Sekretaren e Departamentit amerikan të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe ...

Biden: I dëgjoj zërat e protestuesve kundër luftës në Gazë

Presidenti amerikan, Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë e diplomimit në Kolegjin Morehouse se i dëgjonte zërat e atyre që protestonin kundër luftës Izrael-Hamas ...

VOA: Një Kennedy për president mund t’i ndërlikojë kalkulimet zgjedhore në SHBA

Ekipet elektorale të kandidatëve presidencialë amerikanë Joe Biden dhe Donald Trump kanë pak pika të përbashkëta.

Lufta në Gaza, shtohet presioni ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu

Ndërsa prej luftimeve në Rripin e Gazës po rritet numri i viktimave si nga pala izraelite dhe ajo palestineze, po shtohet edhe presioni i brendshëm dhe i ...

Nga Radoiçiqi e deri te Këshilli i Europës, detajet nga takimi i Kurtit me nënsekretaren amerikane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen.

Nënsekretarja amerikane tregon se çka diskutuan me presidenten Vjosa Osmani

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ka ritheksuar se "mund të mbështesin trajektoren e Kosovës drejt institucioneve evropiane dhe ...

Hovenier dhe nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për Diplomacinë Publike vizitojnë zonat arekologjike

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier dhe nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen kanë vizituar zona arekologjike në ...