Postet nga: ShBA

SHBA-ja jep 550 milionë dollarë mbështetje shtesë për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan me 1 gusht ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, duke përfshirë sisteme raketash Artilerie me Lëvizshmëri të Lartë (HIMARS), ...

SHBA dërgon katër sisteme të tjera ‘HIMARS’ në Ukrainë

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës Oleksii Reznikov njoftoi të hënën se vendi i tij ka marrë nga Shtetet e Bashkuara edhe katër sisteme të tjera raketash ...

Vërshimet në SHBA, momentet dramatike të shpëtimit të një gruaje

Kamera e policit që e mbante në trup ka incizuar momentin e shpëtimit në çastet e fundit të një gruaje, e cila ishte ngujuar në veturën e saj, ...

OKB: Gati të hetojmë ngjarjen mbi vrasjen e të burgosurve ukrainas të luftës

Kievi ka kërkuar që Moska të mbahet përgjegjëse për një sulm me raketa ndaj një burgu të mbikëqyrur nga Rusia në Ukrainën lindore, sulm ...

Brenda një muaji '43 klinika në SHBA i kanë pamundësuar abortet'

Të paktën 43 klinika nëpër Shtetet e Bashkuara nuk ofrojnë më mundësinë e aborteve, pasi Gjykata Supreme ka përmbysur një ligj që mundësonte këtë ...

SHBA-ja dënon fjalimin 'nazist' të kryeministrit hungarez

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i quajtën të "të pafalshme" komentet e kryeministrit hungarez, Viktor Orban, i cili u pozicionua kundër “popujve me racë të përzier”.

Kurti thotë se është i gatshëm gjithmonë të udhëtojë në Bruksel për takimin e radhës me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur për marrëdhëniet në mes Kosovës dhe Serbisë.

Biden: SHBA-ja do të vazhdojë të qëndrojë krah Shqipërisë

Presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i qëndrojnë përkrah Shqipërisë përgjatë punës së saj në ...