Postet nga: seanca konstituive

 Vetëvendosje ia merr karriget PDK-së

Deputetët e zgjedhur të Lëvizjes Vetëvendosje janë ulur në ulëset e tyre të reja.

Vjosa Osmani arrin në Kuvend

Deputetja e zgjedhur e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, ka arritur në sallën e Kuvendit, ku edhe për pak minuta pritet të fillojë seanca konstituive.

Deputeti i LDK-së: Shpresoj që LVV do të lë hapësirë për negociata

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike, Fatmir Rexhepi, në një komunikim të shkurtër me gazetarët para së të hyjë në seancën konsitituive tha se shpreson që Vetë...

Deputetja e VV-së: Është koha për reflektim

Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka thënë që tani është koha që të ‘reflektojnë’ ata që ia duan vendit të mirën.

PDK cakton nënkryetarin e Kuvendit dhe shefin e grupit parlamentar

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se ka propozuar deputetin Memli Kransiqi për nënkryetar të Kuvendit të Kosovës.

Sot mbahet seanca konstituive e Kuvendit

 

Përfundon takimi i deputetëve të VV-së, nuk ka takim me LDK-në (VIDEO)

Ka përfunduar takimi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje i cili është mbajtur në selinë e tyre, një ditë para se të mbahet seanca konstituive e Kuvendit ...

Mblidhet Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes (FOTO)

Një takim mes Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje është paraparë të mbahet për pak minuta në selinë e tyre.