Postet nga: Flamuri kombetar

Shqiprim Arifi dhe “Alternativa për Ndryshim” dënohen për vendosjen e flamurit kombëtar në Bujanoc

55 mijë dinarë është dënimi që ka pranuar partia “Alternativa për Ndryshim” për vendosjen e flamurit shqiptar në selinë e saj në Bujanoc. Nga kjo gjobë, 5 mijë dinarë ...

Flamuri kombëtar te rrethi në Prishtinë "rrëshqet" në gjysmë-shtizë

Flamuri kombëtar që është i vendosur tek rrethi afër shkollës së mesme të mjekësisë “Ali Sokoli” në Prishtinë, gati sa nuk ka rënë në gjysmë...

VIDEO - Shqyhet flamuri kombëtar në hyrje të Prishtinës

Flamuri kombëtar i vendosur në hyrje të Prishtinës është vjetërsuar e shqyer.

Qytetari nga Vushtrria raporton se dikush ia hoqi flamurin kombëtar nga shtëpia dhe e dogjën

Një rast i pazakontë ka ndodhur në mbrëmjen e së dielës në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë.

Haradinaj dërgon letra tek ambasadorët e QUINT-it dhe në OKB për Ragmi Mustafën

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj, ka bërë të ditur se i ka njoftuar ambasadorët e QUINT-it në Serbi dhe Kë...

Sa herë ngrit flamurin kombëtar Ragmi Mustafa, paditet nga Serbia, tre padi për tre vjet

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, ka bërë të ditur se është paditur përsëri nga Serbia, për ...

Komuna e Prishtinës vendos flamurin kombëtar shumë herë më të vogël se i mëparshmi

Komuna e Prishtinës ka ndërruar flamurin kombëtar te "Rrethi i Flamurit" në hyrje të Prishtinës.

Deputetet e PDK-së e AAK-së ia sjellin flamujt kombëtarë Vetëvendosjes në Kuvend

Në seancën konstitutive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje është ulur në vendin ku për një kohë të gjatë ka qenë e ulur Partia Demokratike ...