Postet nga: seanca konstituive

(VIDEO) LVV nuk e pranon asesi kushtin e LDK-së për Presidentin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë që kërkesa e LDK-së për postin e Presidentit nuk është e drejtë, dhe si e tillë është ...

Nesër pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit, ende s`ka marrëveshje VV - LDK

Nesër mbahet seanca konstituive të Legjislaturës së shtatë e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Rendi i ditës i seancës konstituive të Kuvendit

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikate ka përcjellë rendin e ditës së seancës konstituive të legjislativit që do të mbahet me 26 dhjetor.

Java vendimtare e koalicionit

Të enjten pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, pas zgjedhjeve parlamentare, por deri më tani partitë që morën më së shumti vota me 6 tetor ende ...

Nis mbledhja e Kryesisë për seancën konstituive

 

VV demanton Thaçin: Nuk u konsultua për shtyrjen e seancës së Kuvendit

Glauk Konjufca, nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, përgënjeshtroi sot Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi i cili e shtyu për dy ditë seancën ...

Kadri Veseli: E Kaluara t’i Takojë të Shkuarës

Kryetari i rizgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalën e parë të tij në këtë post para deputetëve, bëri thirrje për unitet ...

Kadri Veseli Zgjedhet Kryetar i Kuvendit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan sot Kadri Veselin në postin e kryetarit të Kuvendit duke i dhënë fund bllokadës 35 ditëshe të institucioneve të Kosovë...