Postet nga: seanca konstituive

Sot seanca për votimin e qeverisë

Sot mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës për votimin e përbërjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Një muaj pas konstituimit, Kuvendi i Kosovës asnjë seancë të rregullt

Janë bërë më shumë se një muaj nga konstituimi i Kuvendit të Kosovës, por deri më tani nuk është mbajtur ndonjë seancë plenare.

Ambasada britanike kërkon që Qeveria të formohet sa më shpejt

Ambasada britanike në Kosovë ka mirëpritur konstituimin e Kuvendit dhe ka uruar Glauk Konjufcën si kryekuvendar si dhe të gjithë anëtarët e tjerë të Kuvendit të ...

VIDEO - Batutat e deputetit të VV-së Jahja Kokaj në seancën konstituive

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të ri të Kosovës, Jahja Koka, i cili vjen nga radhët e  Lëvizjes Vetëvendosje, e ka drejtuar seancën ...

Veseli: Shpresojmë që seanca e sotme t'i hapë rrugë krijimit të Qeverisë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli,pas mbajtjes së seancës konstituive ka thënë se shpreson që dita e sotme do t’i hapë rrugë krijimit të ...

Fjalimi i parë i Glauk Konjufcës si kryeparlamentar

Kryetari i sapo zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka mbajtur fjalimin e parë në Kuvend, ku edhe u zotua për kryerje të detyrave në bazë të ...

Deputetet e PDK-së e AAK-së ia sjellin flamujt kombëtarë Vetëvendosjes në Kuvend

Në seancën konstitutive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje është ulur në vendin ku për një kohë të gjatë ka qenë e ulur Partia Demokratike ...

Rudi: Do angazhohem për zbardhjen e vrasjeve politike

Kanë mbetur edhe pak minuta që të fillojë seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës dhe deputetët e legjislaturës së shtatë kanë filluar të zënë vend në ...