Postet nga: fetah rudi

Reagon Fetah Rudi: Informacionet për vresjet politike, s'janë risi për mua, i kam thënë tash e 20 vjet

Ish-deputeti i LDK-së, Fetah Rudi ka reaguar në profilin e tij në Facebook, pas publikimit në media dosjeve të UNMIK-ut për vrasjet e pasluftës.

Në mungesë kuorumi dështon votimi i rezolutës për personat me nevoja të veçanta

Ka dështuar votimi i rezolutës në Kuvendin e Kosovës për personat me nevoja të veçanta.

Deputeti Fetah Rudi, kërkon nga institucionet t`u ofrojnë qasje personave me nevoja të veçanta

Fetah Rudi, deputet i LDK-së i cili ka ftuar debatin parlamentar për gjendjen e të drejtave të personave me nevoja të veçanta në Republikën e Kosovës, ...

Kërkohet përmirësim i infrastrukturës në Kuvend për lëvizjen e personave me nevoja të veçanta

Deputetja e LDK-së Lirije Kajtazi, ka ngritur shqetësim lidhur me infrastrukturën në Kuvendin e Kosovës për lëvizjen e personave me nevoja të veçanta.

Deputeti Fetah Rudi shërohet nga COVID-19, rrëfen ditët e tij me virusin

Deputeti i LDK-së, Fetah Rudi ka njoftuar se pas 21 ditësh përballje me COVID-19 është shëruar plotësisht dhe është liruar  në shtëpi.

Deputeti Fetah Rudi i shtrirë në Infektivë pas infektimit me COVID-19

Deputeti nga radhët e LDK-së, Fetah Rudi po trajtohet në Klinikën Infektive pas keqësimit të gjendjes si shkak i COVID-19.

Pasuria e deputetit të LDK-së, Fetah Rudi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Fetah Rudi, ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsion se ka një shtëpi dhe një truall.

Rudi: Do angazhohem për zbardhjen e vrasjeve politike

Kanë mbetur edhe pak minuta që të fillojë seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës dhe deputetët e legjislaturës së shtatë kanë filluar të zënë vend në ...